alfa27/stock.adobe.com

Isus Hrist će okončati kriminal

Isus Hrist će okončati kriminal

 Isus zna kako je to biti žrtva zločina i nepravde. Bio je lažno optužen, nezakonito pretučen, nepravedno osuđen i na okrutan način pogubljen. Iako ni za šta nije bio kriv, nesebično je žrtvovao „svoj život [...] kao otkupninu za mnoge“ (Matej 20:28; Jovan 15:13). Kao Kralj Božjeg Kraljevstva, uskoro će uspostaviti pravdu na zemlji i jednom za sva vremena okončati kriminal (Isaija 42:3).

 Biblija opisuje kako će svet izgledati nakon što Isus bude stupio u akciju:

  •   „Zlih više neće biti. Pogledaćeš tamo gde su bili, a njih neće biti. Ali krotki će posedovati zemlju i uživaće u izobilju mira“ (Psalam 37:10, 11).

 Kako možemo pokazati da smo zahvalni za sve što je Isus uradio i što će uraditi za nas? Jedan od načina je da saznamo nešto više o dobroj vesti „o Božjem Kraljevstvu“ jer je to bila poruka koju je prenosio dok je bio na zemlji (Luka 4:43). Pročitajte članak „Šta je Božje Kraljevstvo?